Ikona Sportu 2018 - Kamil Stoch

Kamil Stoch uchodził za jednego z faworytów Ikony Sportu, bo rok 2018 na pewno należał do niego. Polski skoczek zaczął go w znakomitym stylu, bo od zwycięstwa w 66. Turnieju Czterech Skoczni, a potem było już tylko lepiej.
Zobacz wideo

Czytelnicy Sport.pl wybrali Ikonę Sportu 2018. W głosowaniu zakończonym 7 stycznia o godz. 12:00 oddano 159 675 głosów. W ubiegłym roku zwycięzcą został Robert Kubica, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota. W plebiscycie oddaliście wówczas 72 tysiące głosów. 

Kamil Stoch znowu wrócił na szczyt skoków narciarskich. Polski skoczek najpierw wyrównał znakomite osiągnięcie Svena Hannawalda i wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni.  Polak drugi raz z rzędu wygrał także cały świąteczno-noworoczny cykl.  

Kamil Stoch zachwycił także w czasie Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, bo tam zdobył swoje trzecie złoto olimpijskie! Skoczek nawiązał do znakomitych osiągnięć z igrzysk w Soczi, gdzie sięgnął po dwa indywidualne złota. Stoch był także częścią drużyny, która sięgnęła po brązowy medal
Stoch wygrał także niezwykle prestiżowy cykl Raw Air, który uchodzi za najbardziej wyczerpującą imprezę w skokach narciarskich. Polak był prawdziwym dominatorem Pucharu Świata, bo w 2018 roku wygrał aż osiem konkursów Pucharu Świata i sięgnął po kolejną Kryształową Kulę. Do tego dołożył wygrane w mini cyklach, jak Willingen Five i Planica Seven. 

Stoch od lat cieszy się ogromną popularnością, a po wielkich sukcesach w poprzednim sezonie się osiadł na laurach, tylko buduje wielką dyspozycję, która znów może wybuchnąć w czasie najbliższego Turnieju Czterech Skoczni. 

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: