Skoki narciarskie. Jan Ziobro ostatecznie zrezygnował ze skoków?

Jan Ziobro nie pali się do powrotu na skocznię. 27-letni skoczek ma własną firmę produkującą meble. - Raczej nie w głowie mu skoki narciarskie - przekonuje w rozmowie ze Sportowymi Faktami Edward Przybyła, sędzia i trener.
Zobacz wideo

21 grudnia 2013 roku 22-letni wówczas Jan Ziobro zachwycił kibiców skoków narciarskich, wygrywając we wspaniałym stylu konkurs w Engelbergu. Następnego dnia młody skoczek zająć trzecią lokatę na szwajcarskim obiekcie. Wydawało się, że doczekaliśmy się kolejnego wspaniałego skoczka, który może stanowić silny punkt naszej reprezentacji na długie lata. Niestety późniejsza kariera Ziobry nie układała się tak, jakby to sobie zawodnik urodzony w Rabce-Zdroju wymarzył.

Jan Ziobro zawiesił karierę

W styczniu tego roku Ziobro zaczął się żalić w internecie na nieuczciwe traktowanie go przez ludzi ze sztabu trenerskiego. Skoczek nagrał trzy filmy, które opublikował w mediach społecznościowych. Polski Związek Narciarski próbował załagodzić konflikt z zawodnikiem, ale ostatecznie to się nie udało. Od tamtego czasu kariera Ziobry jest zawieszona.

Jan Ziobro ma własną firmę

Wiemy już, czym aktualnie Jan Ziobro się zajmuje. 27-latek pracuje w firmie produkującej meble. - Przytył parę kilogramów. Raczej nie w głowie mu skoki narciarskie - przekonuje Edward Przybyła, trener, który wychował m.in. właśnie Ziobrę. 

- Ma swoją firmę, ludzi zatrudnionych, sam też pracuje fizycznie. Przytył może dwa czy trzy kilo, niewiele. Do tego sztabu szkoleniowego na pewno nie wróci. Raczej nic z tego nie będzie - przyznaje Przybyła. 

Jan Ziobro nie wróci do skoków?

Szkoleniowiec wątpi, by Ziobro mógł jeszcze kiedyś wrócić do skoków: - Po takiej przerwie potrzeba ciężkiej harówy. A przecież praca, jaką wykonuje, wymaga od niego siedzenia na telefonie, często zarywania nocy. Zawodnicy w kadrze nie mają głowy zaprzątniętej innymi rzeczami. Dla nich liczą się skoki i niczym nie muszą się przejmować.

Jan Ziobro najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uplasował się w sezonie 2013/2014, kiedy był 25. Jest największy sukces to brązowy medal mistrzostw świata w Falun, wywalczony w 2015 roku razem z kolegami w konkursie drużynowym. 

Więcej o: