PŚ w Engelbergu. Ryuou Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach. Wszyscy Polacy w konkursie

Ryuou Kobayashi wygrał piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. W zawodach wystartuje komplet Polaków.
Zobacz wideo

Ryuou Kobayashi potwierdził klasę, którą prezentuje od początku sezonu oraz klasę, którą zaprezentował na pierwszym treningu, który wygrał. Drugi trening Japończyk już odpuścił.

W pierwszym treningu najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który zajął 5. miejsce. 9. był Dawid Kubacki, 10. Kamil Stoch, 13. Jakub Wolny, 15. Stefan Hula i 25. Maciej Kot. Chwilę później odbyła się druga seria treningowa, w której najlepiej wypadł Kubacki, który zajął 7. pozycję. 9. był Stoch, 10. Żyła, 23. Kot, 24. Hula i 25. Wolny.

W kwalifikacjach najdalej, bo aż na 137. metr poszybował Kobayashi. Drugą, do spółki z Robertem Johanssonem, odległość uzyskał Stoch, który skoczył 135 metrów i zajął 4. miejsce. 10. był Żyła, 22. Kubacki, 26. Kot, 31. Hula i 47. Wolny. Wszyscy nasi reprezentanci wezmą udział w konkursie.

Sobotnie zawody rozpoczną się o godz. 16.00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Drugi konkurs indywidualny w Engelbergu odbędzie się w niedzielę o 14.15. Na 12.45 zaplanowane są kwalifikacje.