Skoki narciarskie. Polska może skorzystać na odwołaniu zawodów w Niemczech. Dodatkowy konkurs w Polsce?

Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że najbliższe zawody Pucharu Świata zostały odwołane! Wszystko przez zbyt mocny deszcz, który rozpuszcza zgromadzony śnieg. - Kilka dni przed zawodami w Wiśle uspokajałem dziennikarzy, byłem jednak bliski podjęcia decyzji o odwołaniu zawodów - mówi Sport.pl Andrzej Wąsowicz. Z naszych informacji wynika, że trzeci konkurs może zorganizować Zakopane!

Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że najbliższe zawody Pucharu Świata zostały odwołane! To efekt wysokich temperatur i złych prognoz meteorologicznych. W Titisee-Neustadt w sobotę 8 grudnia miał się odbyć konkurs drużynowy, natomiast rywalizację indywidualną zaplanowano na niedzielę. Jeszcze w poniedziałek organizatorzy zawodów informowali, że są gotowi do przeprowadzenia zmagań skoczków, nawet pomimo wysokich temperatur.

Zawody w Wiśle też mogły być odwołane

Niestety, w Niemczech mocno pada deszcz, a prognozy na kolejne dni są równie złe. Co więcej, w weekend spodziewany jest również bardzo mocny wiatr, który mógłby uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.W pewnym momencie organizatorzy zdali sobie też sprawę, że nie uda się przygotować skoczni i wlaśnie dlatego zdecydowano o odwołaniu zawodów. 

- Bardzo współczuję moim kolegom z Niemiec. Wiem co teraz przeżywają, bo zawody miały się rozpocząć już w piątek. Doskonale wiem ile energii i pieniędzy w to zainwestowali. Powiem szczerze, 5-6 dni przed zawodami w Wiśle uspokajałem dziennikarzy, ale to były nieprzespane noce. Już byłem bliski podjęcia decyzji o odwołaniu zawodów. Ta ilość śniegu była naprawdę minimalna, ale się udało - mówi Sport.pl Andrzej Wąsowicz. Polacy wygrali konkurs drużynowy, a w konkursie indywidualnym najlepszy okazał się Jewgienij Klimow.

Wisła nie będzie się starała o kolejny konkurs. Zakopane skorzysta?

Okazuje się, że Wisła nie będzie walczyła o organizację dodatkowego konkursu w Pucharze Świata, bo FIS na pewno będzie szukał miejsc, w których można rozegrać dwa anulowane konkursy - Teraz chcę przygotować skocznię do treningów. Już miałem kilka telefonów, między innymi z Czech. Myślę, że wkrótce dostanę telefon od trenerów naszej kadry, którzy też będą chcieli utrzymać rytm startowy. Pogoda jest jednak fatalna, leje jak z cebra. W poniedziałek miała być gotowa skocznia w Szczyrku (K70), ale pogoda pewnie to opóźni - dodaje zarządca skoczni w Wiśle. Jak ustaliło Sport.pl niewykluczone, że na tej sytuacji skorzysta Zakopane, które myśli o zorganizowaniu trzeciego konkursu w styczniu. Jak na razie Polski Związek Narciarski analizuje plusy i minusy takiego rozwiązania.

Kolejne zawody zaplanowano na 15 i 16 grudnia w szwajcarskim Engelbergu. 

Więcej o: