Skoki narciarskie. Sven Hannawald o rewelacji nowego sezonu: Widać u niego to coś, co w ostatnim sezonie u Stocha

- Jest perfekcyjny, a jego skoki są czyste. Kiedy je zobaczyłem odebrało mi mowę. Widać u niego to coś, co w ostatnim sezonie u Stocha - powiedział Sven Hannawald o Ryoyu Kobayashim.

Rewelacyjny Japończyk wygrał dwa ostatnie konkursy Pucharu Świata i został liderem klasyfikacji generalnej. Jego styl zachwyca ekspertów. Pod wrażeniem skoków Ryoyu Kobayashiego są m.in. Sven Hannawald i Adam Małysz.

- To nie jest przypadek. Wychodzi wysoko, ale potem nakręca go na narty. Zresztą prowadzi je dosyć płasko. Po prostu złapał swoją technikę - uważa dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Sven Hannawald również docenia ostatnie skoki rewelacyjnego Japończyka. - Jest perfekcyjny, a jego skoki są czyste. Kiedy je zobaczyłem odebrało mi mowę. Widać u niego to coś, co w ostatnim sezonie u Stocha - przyznał były skoczek w rozmowie z portalem Onet.pl

Kobayashi liderem Pucharu Świata

Kamil Stoch zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po konkursie w Kuusamo. Liderem jest Ryoyu Kobayashi. Trzecie miejsce zajmują ex aequo Jewgienij Klimow i Piotr Żyła (po 100 punktów). Dawid Kubacki i Jakub Wolny są ex aequo na 15. miejscu (po 32 punkty), Stefan Hula 30. (11 pkt), a Maciej Kot 39. (2 pkt).

Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się w Niżnym Tagile (Rosja).

Plan transmisji w Eurosporcie:

Piątek, 15:15, kwalifikacje, Niżny Tagił
Sobota, 15:15, pierwszy konkurs indywidualny, Niżny Tagił
Niedziela, 16:00, drugi konkurs indywidualny, Niżny Tagił

Więcej o: