Kamil Stoch przerywa 15-letnią niemoc Polaków w Kuusamo. - Wiedziałem, że to będzie dobry skok

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie indywidualnym w Kuusamo. Dla Polaka było to już 58. podium w karierze, ale dopiero pierwsze na skoczni Ruka. Jest również pierwsze od blisko 15 lat podium polskiego skoczka na tym obiekcie.

Kamil Stoch popisał się kapitalnym lotem na 140,5 metra, ale nie udało mu się wygrać konkursu (najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Polak zaliczył jednak najlepszy wynik w historii swoich startów w Kuusamo, bo był najwyżej czwarty (w sezonie 2011/2012). 

Trzecie miejsce zajął również Piotr Żyła, co oznacza, że jest to pierwsze podium Polaka w Kuusamo od prawie 15 lat! 28 i 30 listopada 2003 roku na podium w Kuusamo stawał Adam Małysz, a później żadnemu biało-czerwonemu nie udała się ta sztuka, aż do teraz. - Niech będzie, odczarowaliśmy skocznie w Ruce. Robiliśmy swoje - mówił Kamil Stoch. W sumie jest to już szóste podium Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Finlandii. 

Kamil Stoch: Miałem wpływ na swój skok

- Nie miałem wpływu na to jak zawieje. Miałem za to wpływ na to, jak skakać. Zdawałem sobie sprawę, że jeśli skoczę dobrze, to... będzie dobrze. Jakby wiało w plecy to mógłbym być piaty czy dziesiąty, a nawet piętnasty przy dobrym skoku. Jakby podwiało pod narty to będę na podium. I tak było - mówił Kamil Stoch na antenie TVP po zwycięstwie w Finlandii. 

Polska prowadzi w Pucharze Narodów. Norwegia daleko w tyle

Stoch pewny swojej formy, ale pracuje nad błędami

Kamil Stoch rozpoczyna sezon w bardzo dobrej formie. Polak potrafi w odpowiednim momencie skoncentrować się na wykonaniu zadania i w konkursach oddaje porządne skoki. Mimo że w treningach nie wszystko wygląda idealnie. - Już po wyjściu z progu wiedziałem, że to będzie dobry skok. Potem była to już tylko kwestia warunków. Moje skoki są teraz na bardzo wysokim poziomie, ale nadal muszę skupiać się na ważnych elementach. Zawsze pojawiają się jakieś błędy - dodawał Stoch, który jest wiceliderem Pucharu Świata

Więcej o: