Skoki narciarskie. Kamil Stoch i Piotr Żyła na podium! Kobayashi wygrywa!

Ryoyu Kobayashi wygrał konkurs Pucharu Świata w Kuusamo! Kapitalnie zaprezentowali się Polacy. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzeci był Piotr Żyła!

Kibice bardzo długo musieli czekać na zawody w Kuusamo. Najpierw rano przekładano kwalifikacje. Potem okazało się, że z kwalifikacji zupełnie zrezygnowało, dlatego w pierwszej serii wystąpiło 65 skoczków, a jury podjęło decyzję, że będzie tylko jedna seria. 

W tej kapitalnie zaprezentowali się dwaj Polacy, którzy stanęli na podium. Kamil Stoch poleciał aż 140,5 metra, a Piotr Żyła 136 metrów. Niestety, najlepszy okazał się Ryoyu Kobayshi, który poleciał 138,5 metra, ale zrobił  to w gorszych warunkach niż Polacy.

Jakub Wolny najlepiej w karierze

Świetny wynik zaliczył także Jakub Wolny, który zajął 11. miejsce. Dla polskiego skoczka to najlepszy wynik w jego dotychczasowej karierze. 

Nieco gorzej wypadł Stefan Hula, który poleciał 133,5 metra (20. miejsce). Niestety poza trzydziestką znalazł się Dawid Kubacki (35. miejsce), który zmagał się z bardzo trudnymi warunkami, które wręcz zdmuchnęły go znad zeskoku. 

Najgorzej wypadł Maciej Kot, który poleciał zaledwie 106 metrów i zajął 53. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Kamil Stoch jest wiceliderem Pucharu Świata. Prowadzi Ryoyu Kobayashi.

Stoch dostrzega dobrą formę i swoje błędy

Kamil Stoch rozpoczyna sezon w bardzo dobrej formie. Polak potrafi w odpowiednim momencie skoncentrować się na wykonaniu zadania i w konkursach oddaje porządne skoki. Mimo że w treningach nie wszystko wygląda idealnie. - Już po wyjściu z progu wiedziałem, że to będzie dobry skok. Potem była to już tylko kwestia warunków. Moje skoki są teraz na bardzo wysokim poziomie, ale nadal muszę skupiać się na ważnych elementach. Zawsze pojawiają się jakieś błędy - dodawał Stoch, który jest wiceliderem Pucharu Świata

Więcej o: