Skoki narciarskie. Słabe wyniki Polaków na treningu w Kuusamo

Słabo spisali się Polacy na treningu przed sobotnimi kwalifikacjami i konkursem PŚ w Kuusamo. Najlepszy z naszej reprezentacji był Piotr Żyła, który zajął 10. miejsce.

Pierwszy trening w Kuusamo rozpoczął się o godz. 9.00 czasu miejscowego (8.00 w Polsce) i trwał aż ponad półtorej godziny. Wszystko przez silny wiatr, który pokrzyżował plany skoczków w piątek i przez który kwalifikacje były już dwukrotnie przekładane. Jeszcze w trakcie sobotniego treningu jury zdecydowało, że kwalifikacje, które miały odbyć się zaraz po jego zakończeniu, zostały przeniesione na 16.15 czasu miejscowego (15.15 w Polsce).

Warunki w trakcie sobotniego treningu nie rozpieszczały skoczków, a ich wyniki nie rozpieściły polskich kibiców. Najlepsze miejsce w treningu zajął bowiem Piotr Żyła, który skoczył 131 metrów i zajął 10. pozycję. Kamil Stoch poszybował na odległość 127 metrów, co dało mu 17. miejsce.

Pozostali Polacy również nie zachwycili: 22. był Dawid Kubacki, 37. Jakub Wolny, 50. Stefan Hula, a 61. miejsce zajął Maciej Kot. Trening wygrał Niemiec Markus Eisenbichler, który skoczył 137 metrów. Drugi był Norweg Robert Johansson, a trzeci jego rodak Anders Fannemel.

Pierwsza seria konkursu PŚ w Kuusamo została zaplanowana na 17.30 czasu miejscowego (16.30 w Polsce). Problemy może jednak sprawiać pogoda.

Więcej o: