Skoki narciarskie w Ruce. Drugi konkurs indywidualny nowego PŚ [GDZIE OBEJRZEĆ, TRANSMISJA TV]

W sobotę o 16:30 rozpocznie się drugi indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2018/2019. Czy Kamil Stoch zdoła tym razem wygrać? Transmisja konkursu w Ruce w TVP1, TVP Sport i Eurosport 1, darmowy stream online na sport.tvp.pl, relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Drugi weekend zimowego Pucharu Świata 2018/2019 w skokach narciarskich zaplanowany został w fińskiej Ruce. To tam najlepsi skoczkowie świata walczyć będą o kolejne punkty. W pierwszy zawodach indywidualnych rozgrywanych w Wiśle najlepszy był Rosjanin Jewgienij Klimow. Czwarte miejsce w konkursie na skoczni im. Adama Małysza zajął Kamil Stoch. Nasz mistrz olimpijski wierzy, że w Ruce zdoła odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie.

Skoki narciarskie. Transmisja TV

Początek serii próbnej o godzinie 15:30. O 16:30 rozpocznie się pierwsza seria konkursu indywidualnego.Transmisja TV w TVP, TVP Sport i stacji Eurosport 1. Stream online za darmo będzie dostępny na stronie sport.tvp.pl.

Kamil Stoch tym razem zwycięży?

Po pierwszym konkursie w Wiśle Kamil Stoch jest czwarty w klasyfikacji generalnej PŚ. To dobra pozycja do ataku. Tym bardziej, że drugie miejsce na skoczni im. Adama Małysza zajął Niemiec Stephan Leyhe, a trzecie Ryoyu Kobayashi. Wydarzeniem weekendu w skokach będzie z pewnością powrót do rywalizacji Severina Freunda. Niemiec leczył się ostatnio z powodu kontuzji i nie startował w zeszłym tygodniu w Wiśle podczas inauguracji PŚ 2018/2019. Dla Freunda skoki w Ruce to pierwszy start od 22 miesięcy.

Polska drużyna na zawody w Ruce

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula wybrali się na zawody Pucharu Świata do fińskiej Ruki. Jest to identyczna „6”, która jeździła na zagraniczne konkursy PŚ w zeszłym sezonie. W Wiśle tylko Hula nie zdołał awansować do 2. serii konkursu indywidualnego. Pozostali Polacy wypadli dobrze: Stoch był 4., Żyła 6, Kubacki 8., Wolny 23., a Kot 29.

Więcej o: