Prognoza pogody na 18 listopada. Pogoda znowu może sprawić problemy

Pogoda może znowu sprawić problemy skoczkom narciarskim podczas niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Wiśle.

Pogoda na 18 listopada

Niedzielny konkurs indywidualny rozpocznie się w niedzielę o godz. 15:00 (seria próbna o 14:00). W Wiśle temperatura wyniesie wtedy zaledwie 1 stopień Celsjusza i w trakcie trwania zawodów spadnie do zera. Wiatr będzie wiał z prędkością od 7 km/h (ok. 2 m/s) do 10 km/h (2,7 m/s).

Pogoda sprawiała problemy

Podczas sobotniego konkursu indywidualnego wiatr przeszkadzał skoczkom. Kilku z nich musiało dłużej czekać na oddanie swoich skoków, a Dawid Kubacki w trudnych warunkach oddał słabszy skok w drugiej serii, po którym Polacy stracili prowadzenie. Na szczęście Kamil Stoch w ostatniej próbie zdecydowanie pokonali Richarda Freitaga i to Polacy mogli cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym konkursie tego sezonu. Pogoda przeszkadzała skoczkom jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Norwegowie musieli odwołać mistrzostwa kraju przez roztapiający się na rozbiegu śnieg. Podobne problemy mieli Polacy. Nie mogli trenować w Wiśle i wyjechali na krótki obóz w austriackim Hinzenbach. Tam jednak ze względu na roztapiające się tory każdy reprezentant Polski oddał zaledwie 6-7 skoków.

Skoki narciarskie. Terminarz weekendu

W niedzielę o 15:00 rozpocznie się konkurs indywidualny w Wiśle. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Faworytem zawodów, tak samo jak i całego Pucharu Świata w skokach narciarskich, jest Kamil Stoch. Polak w sobotę był najlepszy, choć jeszcze w piątek Stoch zajął dopiero 48. miejsce w kwalifikacjach i był blisko braku awansu do niedzielnego konkursu indywidualnego. Relacje na żywo w Sport.pl - to jest twój live!