Skoki narciarskie. "Król" Kamil Stoch zaimponował Niemcom

- Król Kamil Stoch - napisał niemiecki portal sport.1de po zwycięstwie Polaków w pierwszym konkursie drużynowym w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Kamil Stoch zapewnił Polakom zwycięstwo dzięki fantastycznemu ostatniemu skokowi. Polacy tracili do Niemców 4,1 pkt, ale po próbach Stocha i Freitaga okazali się lepsi aż o 11 punktów. Kamil Stoch był również najlepszy w indywidualnej klasyfikacji skoczków, Piotr Żyła zajął trzecie miejsce. Stoch zaimponował również Austriakom, którzy zostali nagrani jak przypatrywali się próbie polskiego mistrza.

"Kamil Stoch był o klasę lepszy"

- Richard Freitag pokłonił się przed "królem" Kamilem Stochem - napisał sport1.de. - Kamil Stoch był o klasę lepszy. To dobrze, że walczyliśmy o zwycięstwo do ostatniego skoku - powiedział Werner Schuster, trener niemieckiej kadry. Niemcy są mimo wszystko zadowoleni z drugiego miejsca i uznają to za bardzo dobry początek nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W kadrze niemieckiej zabrakło Andreasa Wellingera, złotego medalistę igrzysk olimpijskich w Pjongczangu z normalnej skoczni. Ta decyzja była jednak jego zdaniem "w pełni zrozumiała" po jego słabych skokach w piątkowych treningach oraz kwalifikacjach.

Stoch wygrał z Freitagiem

- Dla Polaków nowy sezon rozpoczął si w najlepszy możliwy sposób. Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch cieszyli się z pierwszego triumfu, choć nie został on osiągnięty bez problemów - pisze skispringen-news.de. - Richard Freitag przegrał w ostatniej serii z niesamowitym Kamilem Stochem, a Niemcy okazały się słabsze o około sześć metrów - napisał "Bild".

Skoki narciarskie. Stoch wygra niedzielny konkurs?

Stoch był najlepszy w sobotę indywidualnie, przez co jest faworytem do zwycięstwa w niedzielnym konkursie - mimo bardzo słabego startu w kwalifikacjach, w których zajął dopiero 48. miejsce. Początek konkursu o 15:00. Seria próbna o 14:00.