Skoki narciarskie. Sensacja w Wiśle. Norwegia dopiero 10.

W pierwszym konkursie nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich doszło do sensacji. Norwegia zajęła dopiero 10. miejsce w konkursie drużynowym!

Norwegia była najlepszą reprezentacją w poprzednim sezonie. W Pucharze Narodów zdobyła aż 7149 pkt - Niemcy zdobyli 5976 pkt, a Polacy 5795 pkt. W dodatku Norwegia z dużą przewagą wygrała konkurs drużynowy na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu oraz mistrzostwa świata w lotach.

Skoki narciarskie. Norwegia bez punktów

Z tego względu Norwegia była faworytem PŚ w Wiśle. Doszło jednak do sensacji. Skaczący w trzeciej grupie Robert Johansson został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon, przez co Norwegia zajęła dopiero 10. miejsce! Gdyby nie dyskwalifikacja Johanssona, to Norwegia byłaby czwarta, co i tak byłoby sporym rozczarowaniem. Daniel Andre Tande skoczył 119 metrów, Johann Andre Forfang 120 metrów, Johansson 126,5 m, a Anders Fannemel 122,5 m. Robert Johansson już skomentował swoją dyskwalifikację.

W ten sposób Norwegia wyprzedziła jedynie najsłabszy Kazachstan i znalazła się nawet za Finlandią. Te trzy reprezentacje nie dostaną żadnych punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów.

PŚ w Wiśle. Polacy wygrali!

Polacy wyprzedzili Niemców aż o 11 punktów po ostatnim skoku Kamila Stocha! Trzecia Austria straciła do Polski aż 54,6 pkt. To czwarte zwycięstwo Polski w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dalsze miejsca zajęły takie drużyny jak Japonia, Szwajcaria, Rosja, Słowenia oraz Czechy, które dostały się do drugiej serii dzięki wpadce Norwegów.