Skoki narciarskie. Stefan Horngacher podał kadrę na konkurs drużynowy

Stefan Horngacher podał kadrę Polaków na sobotni konkurs drużynowy w Wiśle. To pierwsze zawody w tym sezonie skoków narciarskich. Kamil Stoch wystąpi jako czwarty zawodnik.

Piotr Żyła (15. w kwalifikacjach), Jakub Wolny (28.), Dawid Kubacki (2.) i Kamil Stoch (48.) - tak wygląda skład i kolejność Polaków na sobotni konkurs drużynowy, pierwszy w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rozpocznie się on o godzinie 16:00, a seria próbna o 15:00.

Debiutant Wolny. Kot i Hula wypadli

Wolny po raz pierwszy wystąpi w "drużynówce" za kadencji Stefana Horngachera. Do tej pory w polskiej kadrze u Stefana Horngachera zawsze skakali Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Drużynę uzupełniało dwóch z trzech pozostałych skoczków: Maciej Kot, Piotr Żyła i Stefan Hula. Tym razem miejsca nie znaleźli ani Kot (39. miejsce w kwalifikacjach i miejsca w siódmej dziesiątce na treningach, ani Hula (33. w kwalifikacjach). Kamil Stoch był za to 48., ale Austriak zaufał najlepszemu polskiemu skoczkowi narciarskiemu.

Co ciekawe, gdyby brać pod uwagę noty czterech najlepszych zawodników z każdego kraju z kwalifikacji, to Polska zajęłaby czwarte miejsce w sobotnim konkursie drużynowym. Wygraliby Niemcy przed Japonią i Austrią.

Skoki narciarskie. Terminarz zawodów PŚ w Wiśle

Konkurs drużynowy Pucharu Świata w Wiśle rozpocznie się w sobotę o 16:00. Niedzielny konkurs indywidualny, pierwszy taki w tym sezonie PŚ 2018/19, rozpocznie się o 15:00. Serie próbne rozpoczną się godzinę przed konkursami. W sobotę spore problemy skoczkom może znowu sprawić pogoda i silnie wiejący wiatr.

Więcej o: