Prognoza pogody na 17 listopada. Pogoda znowu może sprawić ogromne problemy

Pogoda sprawiła spore problemy skoczkom narciarskim podczas piątkowych kwalifikacji do konkursu PŚ w Wiśle. Jak będzie w sobotę 17 listopada podczas konkursu drużynowego?

Pogoda w Wiśle

W piątek w trakcie kwalifikacji skoczkowie musieli zmagać się z dość mocnym wiatrem. Jak będzie w sobotę? Temperatura w sobotę w Wiśle ma wynosić 3 stopnie Celsjusza. Konkurs drużynowy rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa do około 18:00 - wtedy temperatura spadnie do 0 lub nawet -1. Największym problemem może być jednak wiatr. W trakcie trwania konkursu będzie wiał z prędkością 12 km/h (3.33 m/s), a maksymalnie może osiągnąć prędkość nawet 17 km/h (4.7 m/s). Takie warunki nie pozwoliłyby na bezpieczne i sprawiedliwe rozegranie konkursu inaugurującego nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Pogoda już wcześniej sprawiała problemy

- Jeszcze dwa tygodnie temu, jak przyszedł wiatr halny i deszcze, zeszło nam trochę śniegu. Mimo dużego doświadczenia z poprzedniego roku, były problemy. Pogoda sprawiła nam psikusa, było ciężko, ale teraz nie ma już zagrożenia, jeśli chodzi o śnieg - powiedział Adam Małysz w rozmowie ze sport.tvp.pl mówiąc o pogodzie, która sprawia problemy skoczkom w Wiśle.

Wcześniej Norwegowie zostali zmuszeni do odwołania mistrzostw kraju przez śnieg roztapiający się na rozbiegu. Podobne problemy mieli również Polacy. Na początku listopada mieli trenować w Wiśle. Nie było to jednak możliwe. Z tego względu zdecydowano się na krótki obóz w Hinzenbach. Ze względu na roztapiające się tory każdy zawodnik oddał zaledwie 6-7 skoków.

Skoki narciarskie. Terminarz weekendu

Sobotni konkurs drużynowy rozpocznie się o godzinie 16:00. Seria próbna rozpocznie się o 15:00. Niedzielny konkurs indywidualny zacznie się o 15:00 (seria próbna o 14:00). Awans do tego konkursu wywalczyło sześciu Polaków, choć Kamil Stoch zajął dopiero 48. miejsce i ledwo znalazł się w czołowej "50". Stoch wytłumaczył potem swój słabszy skok. Najlepszy okazał się rewelacyjny Jewgienij Klimow.

Więcej o: