Kwalifikacje PŚ w Wiśle na Facebooku. Transmisja. Gdzie oglądać? Stream online

W piątek rusza nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince zobaczymy najlepszych skoczków świata. Gdzie oglądać transmisję z kwalifikacji? Transmisję przeprowadzi Eurosport i TVP Sport.

PŚ w Wiśle. Terminarz

W piątek o 18:00 rozpoczną się kwalifikacje. W sobotę o 16:00 rozpocznie się konkurs drużynowy. Pierwszy konkurs indywidualny nowego sezonu rozpocznie się w niedzielę o 15:00. Relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!

W kwalifikacjach zobaczymy aż 12 Polaków. To Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyło, Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

Transmisja skoków w Wiśle

W piątkowe popołudnie na kibiców czeka niespodzianka. TVP Sport przeprowadzi transmisję z kwalifikacji na Facebooku i na YouTube. - Transmisję sesji kwalifikacyjnej będzie można obejrzeć na Facebooku i YouTubie TVP Sport. Wcześniej, od 16:30 transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej - informuje TVP.

Kwalifikacje będą transmitowane również w Eurosporcie oraz w Eurosport Playerze.

Pogoda w Wiśle

W piątek 16 listopada w Wiśle będzie 7 stopni Celsjusza. W trakcie kwalifikacji temperatura spadnie do zaledwie jednego stopnia. Co ważne, wiatr będzie wiał z prędkością 9 km/h, czyli 2,5 m/s (maksymalnie 12 km/h, czyli 3,33 m/s).

Pogoda problemem skoczków

Pogoda sprawia ogromne kłopoty skoczkom narciarskim przed początkiem nowego sezonu. Norwegowie zostali zmuszeni do odwołania mistrzostw świata przez śnieg roztapiający się na rozbiegu. Problemy mieli również Polacy. Na początku listopada mieli trenować w Wiśle. Nie było to jednak możliwe, przez co zdecydowano się na krótki obóz w Hinzenbach. Ze względu na roztapiające się tory każdy zawodnik oddał zaledwie 6-7 skoków.

Więcej o: