Pogoda w Wiśle. Prognoza pogody na kwalifikacje PŚ w skokach

Jak będzie wyglądała pogoda w piątek w Wiśle? W piątek o 18:00 odbędą się kwalifikacje przed niedzielnym konkursem indywidualnym.

Pogoda w Wiśle

W piątek 16 listopada w Wiśle będzie 7 stopni Celsjusza. W trakcie kwalifikacji temperatura spadnie do zaledwie jednego stopnia. Co ważne, wiatr będzie wiał z prędkością 9 km/h, czyli 2,5 m/s (maksymalnie 12 km/h, czyli 3,33 m/s).

Pogoda problemem skoczków

Pogoda sprawia ogromne kłopoty skoczkom narciarskim przed początkiem nowego sezonu. Norwegowie zostali zmuszeni do odwołania mistrzostw świata przez śnieg roztapiający się na rozbiegu. Problemy mieli również Polacy. Na początku listopada mieli trenować w Wiśle. Nie było to jednak możliwe, przez co zdecydowano się na krótki obóz w Hinzenbach. Ze względu na roztapiające się tory każdy zawodnik oddał zaledwie 6-7 skoków.

PŚ w Wiśle. Terminarz

W piątek o 18:00 rozpoczną się kwalifikacje. W sobotę o 16:00 rozpocznie się konkurs drużynowy. Pierwszy konkurs indywidualny nowego sezonu rozpocznie się w niedzielę o 15:00. Relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!

W kwalifikacjach zobaczymy aż 12 Polaków. To Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyło, Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.