Skoki narciarskie. Znamy datę powrotu Severina Freunda

Severin Freund niebawem wróci do rywalizacji w Pucharze Świata. Niemiec co prawda opuści konkursy w Wiśle, ale w zmaganiach w Ruce (24-25 listopada) już weźmie udział.

Freund kilka dni temu poinformował, że nie weźmie udziału w pierwszych konkursach sezonu 2018/19, które odbędą się w Wiśle. Sam zawodnik, a także trener reprezentacji Niemiec, tłumaczyli, że jest to spowodowane pracą nad uzyskaniem odpowiedniej formy. - Nie powinien wracać do PŚ po to, by zająć np. 36. miejsce. Skorzytamy z niego wtedy, gdy będzie w stanie walczyć o najlepszą dwudziestkę - tłumaczył niedawno Werner Schuster, cytowany przez sport.tvp.pl.

Severin Freund wraca w Kuusamo

Freund opuści konkursy w Wiśle (17-18 listopada), ale wystartuje w Ruce już tydzień później. Będzie to powrót mistrza świata i zdobywcy Kryształowej Kuli po bardzo ciężkiej kontuzji. Zerwanie więzadeł w kolanie wykluczyło go bowiem z rywalizacji w zeszłym sezonie, powodując tym samym nieobecność na igrzyskach olimpijskich.

Terminarz PŚ w skokach 2018/19:

Nowy sezon rozpocznie się od konkursu drużynowego w Wiśle. Finał sezonu 24 marca 2019 roku w Planicy. Najważniejszą imprezą w tym sezonie są jednak mistrzostwa świata w austriackim Seefeld - odbędą się w dniach 20 lutego - 3 marca 2019 roku. Czytaj więcej.

Skocznia w Wiśle

Skocznia o punkcie konstrukcyjnym K120 i rozmiarze HS 134 została otwarta 17 września 2008 roku. Pojemność trybun wynosi 8000 miejsc (1233 miejsca siedzące). To jedna z dwóch dużych skoczni w Polsce - obok tej w Zakopanem. Nosi imię Adama Małysza, to legendarny polski skoczek oddał na niej pierwszy skok. Czytaj więcej.

Skocznia w Ruce

Skocznia, na której zawodnicy będą rywalizować w drugi weekend sezonu Pucharu Świata. Jej punkt K to 120, a rozmiar to 142 m. Pojemność trybun wynosi aż 18 000 miejsc. Dla porównania skocznia w Wiśle ma trybuny na 10 000 miejsc mniej. Czytaj więcej.

Więcej o: