Skoki narciarskie. Problemy skoczków przed Pucharem Świata. Wszystko przez pogodę

Norwegowie zostali zmuszeni do odwołania mistrzostw kraju, które w ten weekend miały się odbyć w Oslo. Wszystko przez roztapiający się śnieg na rozbiegu. Podobne kłopoty mieli biało-czerwoni na obozie w Hinzenbach.

Pogoda krzyżuje plany skoczków narciarskich. Już w najbliższy piątek startuje nowy sezon zimowego Pucharu Świata, ale ostatni etap przygotowań jest torpedowany przez wysoką temperaturę, która uniemożliwia skoczkom płynne wejście w sezon. 

Odwołane mistrzostwa Norwegii

Dobrze przekonali się o tym Norwegowie, którzy na sobotę mieli zaplanowane mistrzostwa kraju na skoczni Midtstubakken (HS106) w Oslo. Okazało się jednak, że temperatura i mocny deszcz wpłynęły na stan torów najazdowych, które zaczęły się po prostu rozpuszczać. Organizatorzy nie chcieli ryzykować zdrowia zawodników, bo w najazdach pojawiała się woda, która hamowała narty. 

Pierwsze kłopoty zauważono już w czasie serii próbnej i po niej zdecydowano się na  odwołanie nie tylko sobotnich zawodów, ale także niedzielnych konkursów drużynowych.  Nie wypalił zatem plan Aleksandra Stoeckla, który chciał by jego zawodnicy weszli w cykl startowy i przetarli się przed inauguracyjnym weekendem w Wiśle, który czeka nas już 16,17 i 18 listopada. 

Są bilety na konkurs w Wiśle. Przyjedzie para prezydencka

Problemy też u Polaków

Małe problemy mieli także Polacy, którzy na początku listopada mieli trenować w Wiśle. Gdy jednak okazało się, że nie będzie to możliwe, to już w połowie października zdecydowano się na krótki obóz w austriackim Hinzenbach.

Wyjazd jednak też nie okazał się do końca udany, bo biało-czerwoni też musieli zmagać się z roztapiającymi się torami, przez co każdy zawodnik oddał zaledwie 6-7 skoków. 

W Wiśle wreszcie przygotowują zeskok skoczni! "Obawiam się, że koszty będą wyższe"

Skoczkom udało się zatem poskakać na normalnym obiekcie, ale daleki wyjazd do Austrii nie okazał się tak efektywny, jak mógłby być. Teraz biało-czerwoni mają zaplanowane zajęcia na siłowni i salach gimnastycznych a do najbliższego piątku nie będą pojawiali się już na skoczni. 

Początek Pucharu Świata już w najbliższy piątek. Relacje na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live.