Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix. Podsumowanie sezonu. Piotr Żyła na podium, Kamil Stoch tuż za nim

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpoczyna się już 16 listopada w Wiśle. A jak Polacy radzili sobie w Letnim Grand Prix?

Letnie Grand Prix. Podsumowanie sezonu

Letnie Grand Prix rozpoczęło się na skoczni w Wiśle, a zakończyło w niemieckim Klingenthal (te zawody ostatecznie odwołano ze względu na zbyt silny wiatr). Łącznie rozegrano dziewięć konkursów. Tylko dwóch skoczków wzięło udział we wszystkich zawodach - to Czesi Lukas Hlava i Cestmir Kozisek.

Skoki narciarskie. Rekord świata w długości skoku

Najlepszy okazał się Rosjanin Jewgienij Klimow. W ośmiu konkursach zebrał 555 punktów. Wyprzedził o 139 punktów Niemca Karla Geigera oraz o 173 punkty Piotra Żyła. Sześć punktów do Żyły stracił Kamil Stoch. Cała czwórka wzięła udział w sześciu konkursach, czyli o dwóch mniej niż Rosjanin.

Pozostali Polacy zajęli dalsze miejsca. Dawid Kubacki był 8., Stefan Hula 9., Jakub Wolny 11., Maciej Kot 15., Tomasz Pilch 63., Przemysław Kantyka 65., Aleksander Zniszczoł 71., a Andrzej Stękała 77.

Wiadomo jednak, że dyspozycja w Letnim Grand Prix często nie ma przełożenia na zimowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Cały terminarz sezonu 2018/19 dostępny jest pod tym linkiem.

Skoki narciarskie. Noty i zasady oceniania skoków

Więcej o: