LGP. Kubacki trzeci w Rasnovie. Klimov uciekł Stochowi, a sędziowie oszaleli z dyskwalifikacjami

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w konkursie LGP w Rasnovie. Najlepszy okazał się Karl Geiger, drugi był lider letniego cyklu Jewgenij Klimow, który pobił rekord skoczni. Wszyscy Polacy zajęli miejsca w czołowej dziesiątce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się Polscy skoczkowie w drugim konkursie LGP w rumuńskim Rasnovie. Dawid Kubacki najpierw wygrał serię próbną, a potem w konkursie zajął trzecie miejsce (98 m, 98.5 m).

Wszyscy Polacy (startowało sześciu) zaprezentowali się bardzo dobrze w niedzielnym konkursie, bo każdemu udało się zająć miejsce w czołowej dziesiątce. 

Piotr Żyła był czwarty (95.5 m, 96.5 m), Kamil Stoch piąty (95 m, 96,5 m), Stefan Hula szósty (96,5, 96,5 metra), a Jakub Wolny ósmy (94,5m, 96 m). Słabiej wypadł Maciej Kot, który zajął dziesiąte miejsce.

Najlepszy znowu okazał się Karl Geiger, ale najdłuższy lot w konkursie oddał lider LGP Jewgenij Klimow, który poszybował na 101,5 metra i ustanowił nowy rekord skoczni w Rasnovie. Rosjanin powiększył prowadzenie w LGP i teraz ma 138 pkt przewagi nad Kamilem Stochem oraz 145 pkt nad Piotrem Żyła.Do zakończenia letnich zmagań pozostały już tylko dwa konkursy indywidualne. 

Szał dyskwalifikacji

W drugim konkursie szaleli sędziowie, bo doszło aż do ośmiu dyskwalifikacji w pierwszej serii oraz czterech w finale. Warto również zauważyć, że w Rumunii startowało zaledwie 41 skoczków, stąd liczba wykluczeń robi ogromne wrażenie.

Polska - Serbia. Transmisja w TV i internecie online. Gdzie obejrzeć mecz Polaków

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik przedłużą kontrakty z Napoli

Więcej o: