LGP. Piotr Żyła drugi w Rasnovie! Stoch traci punkty w klasyfikacji generalnej

Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie LGP w rumuńskim Rasnovie. Najlepszy okazał się Karl Geiger. Niestety, wzrosła strata Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej LGP do pierwszego Jewgienija Klimowa. Polak był dopiero 13, Rosjanin zaś zajął trzecie miejsce.

Piotr Żyła był drugi w LGP w Rasnovie. Najlepszy okazał się Karl Geiger. Niestety, Kamil Stoch był dopiero 13. i wzrosła jego strata w klasyfikacji generalnej LGP do lidera.

Najlepsi polscy skoczkowie wrócili do rywalizacji w Letnim Grand Prix po ponad miesięcznej przerwie. Biało-czerwoni pierwszy raz w historii rywalizowali w rumuńskim Rasnovie i od razu zaczęli od miejsca na podium.

Świetne skoki w pierwszym konkursie oddał Piotr Żyła (95,5 i 97 metrów), który zajął drugie miejsce. Tuż za podium znalazł się Dawid Kubacki (94 m, 97 m), który był czwarty. Ósme miejsce zajął Maciej Kot (95 m, 94,5 m), 11. był Jakub Wolny (93,5 m, 93,5 m).

Stoch traci do Klimowa

Niestety, dopiero trzynaste miejsce zajął Kamil Stoch (91 m, 95,5 m), który zupełnie nie radzi sobie na normalnej skoczni HS97 w Rasnowie. Polak miał duże problemy na rozbiegu i tylko jeden zawodnik był od niego wolniejszy na progu. Jakby tego było mało, doszły także problemy z lądowaniem i najlepszy skoczek poprzedniego sezonu znalazł się poza dziesiątką.

Ten wynik Stocha oznacza również, że Polak traci punkty do liderującego w klasyfikacji generalnej LGP. Przed konkursem było to 65 punktów, teraz Klimow ma już 105 pkt przewagi nad Polakiem.
Kolejny konkurs LGP w Rasnovie zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 15.