Letnie skoki narciarskie - Puchar Beskidów 2018 - wyniki konkursów

W ramach 31. edycji Pucharu Beskidów zawodnicy rywalizowali przez trzy dni (17-19 sierpnia) w trzech miejscach: Szczyrk, Wisła i czeski Frenštát. Zawody zostały wznowione w 2017 roku (poprzednie miały miejsce w 1989 roku) i teraz odbywają się latem. Obrońcą tytułu był Klemens Murańka - 24 letni skoczek urodzony w Zakopanem, dwukrotny medalista mistrzostw Polski. 

 

Czy 400 metrów to daleko?

Puchar Beskidów 2018 - Szczyrk (skocznia Skalite)

Zwycięzcą pierwszego konkursu, który odbył się w Szczyrku, został Austriak - Philipp Aschenwald. Miał przewagę ponad 6 punktów nad Rosjaninem Ilmirem Chazietdinowem, który zajął drugie miejsce. Trzecie z koolei miejsce zajął Czech - Lukáš Hlava. Dopiero na czwartym miejscu znalazł się Przemysław Kantyka  - najlepszy z polskich reprezentantów. 

Puchar Beskidów 2018 - Wisła (skocznia im. Adama Małysza)

Kolejny konkurs wygrał ponownie Philipp Aschenwald. Na drugim miejscu znalazł się polski skoczek - Aleksander Zniszczoł. Na trzecim miejscu był Žak Mogel ze Słowenii.

 

Przygotowanie do nart - trening przed wyjazdem na stok

Puchar Beskidów 2018 - Frenštát (skocznia Areal Horecky)

Ostatni konkurs turnieju należał do Czecha - Lukáš Hlavy. Zdobył przewagę ponad trzech punktów nad Austriakiem  Florianem Altenburgerem, który zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu z kolei uplasował się Philipp Aschenwald. 

Narty. Co robić wieczorem, by rano lepiej jeździć

Polacy w pucharze Beskidów 2018

W Szczyrku Przemysław Kantyka zajął 4. miejsce, Tomasz Pilch 7., a Aleksander Zniszczoł 9. W Wiśle Aleksander Zniszczoł z kolei zajął 2. miejsce, Przemysław Kantyka znalazł się na 7., a zaraz za nim, na 8. - Tomasz Pilch. W czeskim Frenštát Aleksander Zniszczoł zajął 14 miejsce. Tomasz Pilch został zdyskwalifikowany da nieprzepisowy strój. W klasyfikacji generalnej Aleksander Zniszczoł zajął 4. miejsce, Przemysław Kantyka 6., a Paweł Wąsek 19.

Więcej o: