Letnie GP w Wiśle. Kamil Stoch pierwszy, Piotr Żyła drugi. Wielki konkurs polskich skoczków!

Letnie Grand Prix w Wiśle za nami! Kamil Stoch zwyciężył w wielkim stylu, drugie miejsce zajął zaś Piotr Żyła. Niewiele zabrakło do w pełni polskiego podium, ale Dawid Kubacki stracił zaledwie 0,2 punktu do trzeciej lokaty. Mimo to Stefan Horngacher może być bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Niedzielny konkurs indywidualny rozpoczął się dla polskich skoczków znakomicie. Bardzo dobrą próbą na odległość 127 metrów popisał się Tomasz Pilch, który ukończył ostatecznie pierwszą serię na 11. miejscu.

Inni Biało-czerwoni także spisali się bez zarzutu. Do serii finałowej awansowali Dawid Kubacki (5.), Maciej Kot (15.), Stefan Hula (16.), Przemysław Kantyka (17.), Jakub Wolny (18.) i Aleksander Zniszczoł (20.). Najważniejszą wiadomością było jednak to, że na dwóch pierwszych lokatach ukończyli Kamil Stoch (132 m) i Piotr Żyła (130,5 m)!

>>> Są bilety na inaugurację zimowego Pucharu Świata w skokach. Ceny? Kosmiczne

Druga seria jeszcze lepsza!

Przemysław Kantyka (z 17. na 21.), Aleksander Zniszczoł (z 20. na 25.), Tomasz Pilch (z 11. na 17.) i Stefan Hula (z 16. na 19.) mogą mieć powody do zmartwień, ponieważ pogorszyli swoje rezultaty z pierwszej serii. Pozostali się poprawili. Albo utrzymali swoje pozycję, bo polepszyć się najzwyczajniej nie dało.

Dawid Kubacki oddał dalszy skok (127,5 m), ale na podium nie zdołał się załapać. A szkoda, bo zabrakło mu jedynie 0,2 punktu! Na trzecim miejscu ukończył ostatecznie Norweg Halvor Egner Granerud.

>>>Polscy skoczkowie znowu zaskoczyli rywali. Magentowe kombinezony jak czekoladki

Mimo to trzeba powiedzieć, że był to polski konkurs. Wielkie zwycięstwo odniósł Kamil Stoch (126,5 m), który wygrał LGP po raz pierwszy od pięciu lat i po raz pierwszy w karierze został liderem cyklu. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła (126,5 m).

Końcowe miejsca Polaków w Letnim GP w Wiśle:

1. Kamil Stoch

2. Piotr Żyła

4. Dawid Kubacki

11. Maciej Kot

12. Jakub Wolny

17. Tomasz Pilch

19. Stefan Hula

21. Przemysław Kantyka

25. Aleksander Zniszczoł

>>> Polak z historycznym wyczynem. Andrzej Bargiel zjechał na nartach z K2!

Więcej o: