Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix w Wiśle. Historyczne zwycięstwo Polaków!

Inauguracyjny konkurs drużynowy Letniego Grand Prix w Wiśle przejdzie do historii. Polacy skakali fenomenalnie i w końcowej klasyfikacji wyprzedzili Niemców aż o 71, 3 pkt. Nikt wcześniej nie osiągnął latem takiej przewagi!

Polacy prowadzili już po pierwszej serii. Mistrzowie świata z Lahti na półmetku rywalizacji wyprzedzali Niemców oraz Norwegów. Jako pierwszy z naszych reprezentantów skakał Maciej Kot, który uzyskał 125 metrów. Trzy metry dalej poszybował Dawid Kubacki, a Kamil Stoch osiągnął aż 135 metrów. Jeszcze więcej skoczył Piotr Żyła, który wylądował metr dalej, a skakał z obniżonego rozbiegu (z 15, większość skakała z 16.).

W drugiej serii nie zobaczyliśmy już Finów i Kazachów, którzy ewidentnie odstawali od reszty stawki.

W drugiej serii Kot poprawił swój wynik o dwa metry, a Kubacki o trzy, bo wylądował na 131. metrze. Stoch osiągnął 126. 5 metra i przed grupą finałową mieliśmy aż 58 punktów przewagi nad Niemcami! 

Ale Polakom wciąż było mało. Żyła uzyskał aż 130.5 metra, co sprawiło, że wygraliśmy z rekordową przewagą w historii Letniego Grand Prix. 71,3 punktów - tyle mieliśmy przewagi nad naszymi zachodnimi sąsiadami!

Klasyfikacja generalna:
1. Polska 1073.3 punktów
2. Niemcy 1002 pkt
3. Norwegia 998.1 pkt
4. Słowenia 945.4 pkt
5. Japonia 924.9 pkt

Frekwencja też dopisała...

***

Nieważne czy zima czy lato - Kamil Stoch pierwszy. "Jestem skoczkiem zimowym, nie ja wymyśliłem ten sport"

Zmiany na skoczni w Wiśle. Hofer zagroził odebraniem Pucharu Świata. Zamontowano wiatrołapy

Daniel Andre Tande zmagał się z groźną chorobą. "Myślałem, że umieram"

Więcej o: