LGP w Wiśle. Klemens Murańka musi przejść kolejną operację. Nie wykorzystamy limitu na zawody

Już w najbliższy weekend 20-22 lipca Wisła zorganizuje inaugurację Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Stefan Horngacher podał skład na zawody. Nie ma w nim Klemensa Murańki, który przygotowuje się do kolejnej operacji oka.

Stefan Horngacher ogłosił, że w czasie pierwszego weekendu skoków narciarskich w letnim sezonie Polskę będzie reprezentować jedenastu zawodników, co oznacza, że Polska nie wykorzysta limitu skoczków. 

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty. Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Polskę reprezentować będą Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny. W drużynie znalazło się także miejsce dla zawodników z kadry B: Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka. Horngacher dał także szansę zawodnikowi, który na co dzień trenuje poza kadrami, czyli Andrzejowi Stękale.

K2. Andrzej Bargiel gotowy na ostateczny atak szczytowy

W składzie zabrakło miejsce dla Klemensa Murańki, nie jest to jednak spowodowane jego słabą dyspozycją, a faktem, że zawodnik przygotowuje się do kolejnej operacji oka. 

Skoczek od dawna zmaga się ze stożkiem rogówki, który wykryto u niego w 2012 roku. Zawodnik zaliczył upadek na skoczni  i  przyznał po nim, że właściwie nie widzi nawet trenera, który maje mu znak chorągiewką.

Murańka przeszedł już m.in operację laserową, ale teraz czeka go kolejny zabieg. Ze względu na bezpieczeństwo dla jego zdrowia, zdecydowano się wyłączyć go z treningów. Murańka powinien wrócić jednak do trenowania pod koniec wakacji - informuje skijumping.pl

Więcej o: