Skoki narciarskie. Severin Freund wraca na skocznię

Severin Freund ogłosił, że wyleczył kontuzję kolana i od nowego sezonu powróci do startów w konkursach skoków narciarskich. Kamil Stoch i reszta stawki mają się czego obawiać, ponieważ Niemiec to jeden z najlepszych skoczków ostatnich lat.

Severin Freund rok temu doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Kontuzja ta przytrafiła mu się po raz drugi w ciągu kilku miesięcy i wyeliminowała Niemca na bardzo długi czas. 30-latek opuścił cały sezon olimpijski, w tym start na igrzyskach w koreańskim Pjongczangu.

>>> Severin Freund zerwał więzadła krzyżowe!

Niemieccy kibice skoków narciarskich mają powody do radości. Severin Freund poinformował, że od przyszłego sezonu wraca do rywalizacji. Umieścił w internecie film ze swoją próbą, który podpisał "Na pewno nie był to mój najdłuższy skok, ale zdecydowanie jeden z najbardziej ekscytujących".

Freund to jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich skoczków. W 2015 roku wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata. Ma na koncie także złoty medal olimpijski z Soczi za konkurs drużynowy oraz wiele krążków mistrzostw świata.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty. Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Zobacz wideo
Więcej o: