Polski skoczek narciarski zakończył karierę! Zostanie trenerem

Krzysztof Miętus zakończył sportową karierę w wieku 27 lat. Jego największym indywidualnym sukcesem w PŚ było 11. miejsce w Klingenthal. Z drużyną dwukrotnie stawał na pucharowym podium. Teraz zostanie trenerem.

To koniec sportowej kariery Krzysztofa Miętusa, ale nie koniec jego przygody ze skokami narciarskimi. 27-latek zostanie trenerem w Klubie Sportowym Eve-nement Zakopane, którego prezesem jest Ewa Bilan-Stoch, małżonka Kamila Stocha.

- Jestem pewna, że Krzysztof doskonale sobie poradzi! Skoki może zrozumieć i przekazać wiedzę o nich młodym adeptom tylko ten, kto sam ich doświadczył - przyznała w rozmowie z portalem skijumping.pl Ewa Bilan-Stoch.

Miętus zadebiutował w Pucharze Świata w 2008 roku. Dwa lata później poleciał na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Najlepszy indywidualny występ w PŚ osiągnął w Klingenthal, gdzie zajął 11. miejsce. Z drużyną dwukrotnie stawał na podium.

Letnie Grand Prix w Wiśle. Krzysztof MiętusLetnie Grand Prix w Wiśle. Krzysztof Miętus FOT. Magda Ciasnowska

- Skoki narciarskie to całe moje życie. Nie wyobrażam sobie, abym mógł ot tak o nich zapomnieć i robić coś innego. Bardzo się cieszę, że dostałem szansę sprawdzenia się w innej roli - skomentował Miętus, który w poprzednim sezonie trenował z kadrą B.

Więcej o: