Andreas Stjernen chce zakończyć karierę

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich Andreas Stjernen rozważa poważnie zakończenie kariery. Skoczek przyznał, że sezon 2017/2018 mógł być jego ostatnim w gronie zawodowców.

Dla Stjernena ostatnie miesiące były obfite w sukcesy. Drużynowo Norweg zdobył złote medale na mistrzostwach świata w lotach w Oberstdorfie i igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Do tego dorzucił małą Kryształową Kulę za triumf w "generalce" PŚ w lotach, pokonując ostatecznie Kamila Stocha i Roberta Johanssona o siedem punktów.

Po kończących sezon zawodach w Planicy w rozmowie z norweską telewizją NRK 29-letni Stjernen, ku zaskoczeniu wszystkich, zapowiedział, że rozważa zakończenie kariery: - Chcę porozmawiać z rodziną na temat mojej przyszłości. Muszę stwierdzić, co jest dla mnie najważniejsze. Nie chcę podejmować decyzji teraz, ale na razie oceniam szanse na to, że będę skakał, na pięćdziesiąt procent.

Cała sprawa mocno zmartwiła norweską kadrę. Sztab szkoleniowy ma przygotować indywidualny plan treningowy dla Stjernena, by ten mógł więcej poświęcać czasu rodzinie i pozostać w drużynie na kolejny sezon. Skoczek ostateczną decyzję podejmie w ciągu kilku tygodni.

Skoki narciarskie Kamil Stoch w świetnym stylu kończy sezon 2017/2018. Kolejne zwycięstwo w Planicy

Więcej o: