Skoki narciarskie. Kamil Stoch może dogonić legendę już w Oslo

Kamil Stoch jest w wielkiej formie. Polak nie ma sobie równych, a rywali nokautuje skacząc z niższych belek. W niedzielę konkurs indywidualny na skoczni w Oslo. Jeżeli Stoch wygra, dogoni legendę.

Początek niedzielnej rywalizacji na Holmenkollen zaplanowano na godz. 14.20. O 13.05 ma zacząć się seria próbna. Wśród faworytów niedzielnego konkursu jest oczywiście Kamil Stoch. Polak nokautuje swoich rywali, jest w wielkiej formie i już w Oslo może dogonić Martina Schmitta.

Niemiec wygrał 28 konkursów Pucharu Świata. Stoch ma na swoim koncie 27 triumfów. Jeżeli wygra, dogoni wielkiego rywala Adama Małysza w klasyfikacji wszech czasów.

Martin SchmittMartin Schmitt Fot. Kerstin Joensson AP

Stoch liderem Raw Air:

Raw Air jest najbardziej wyczerpującym turniejem w historii skoków narciarskich. Rywalizacja o zwycięstwo w norweskim cyklu trwa przez dziesięć dni z rzędu, a do klasyfikacji generalnej będą liczyły się skoki nie tylko z konkursów indywidualnych, ale także kwalifikacji, które na czas Raw Air będą nazywane prologami. Do końcowej klasyfikacji turnieju liczą się również indywidualne wyniki z konkursów drużynowych. 

Właśnie dlatego indywidualne wyniki z sobotniego konkursu liczyły się  do klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air. Po trzech z szesnastu skoków prowadzi Kamil Stoch, który ma 428,8 pkt. Drugi jest Robert Johansson. Norweg zgromadził 421,3 pkt.