FIS szykuje rewolucję w skokach narciarskich! Walter Hofer już działa

Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata chce wypromować skoki narciarskie kobiet. Byłaby to rewolucja. Panie miałyby rywalizować na tych samych skoczniach co panowie, w tych samych terminach.

- Już w najbliższe lato panie będą skakać w tych samych miejscach co panowie. Obecny etap rozwoju skoków narciarskich kobiet pozwala na ten krok. To młoda, ale już rozwinięta dyscyplina - powiedział Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata.

Propozycję Austriaka muszą zatwierdzić władze FIS. Wniosek ma zostać przedstawiony podczas najbliższego spotkania komitetu organizacyjnego. - To bardzo dobra wiadomość. Tym bardziej, że 08.03 obchodziliśmy międzynarodowy dzień kobiet - przyznał Trine Skei Grande, norweski sekretarz ds. kultury i sportu.

Połączenie kalendarzu Pucharu Świata mężczyzn z rywalizacją kobiet ma zwiększyć zainteresowanie największych telewizji. - To ułatwi wspólną usługę transmisji danych, produkcji telewizyjnej i obniży koszty - przyznał Hofer podczas konferencji w Oslo przed rozpoczynającym się turniejem Raw Air.

Plan konkursów PŚ:

09.03 - kwalifikacje Oslo
10.03 - konkurs drużynowy Oslo
11.03 - konkurs indywidualny Oslo

12.03 - kwalifikacje w Lillehammer
13.03 - konkurs indywidualny w Lillehammer

14.03 - kwalifikacje w Trondheim
15.03 - konkurs indywidualny w Trondheim

16.03 - kwalifikacje w Vikersund
17.03 - konkurs drużynowy w Vikersund
18.03 - konkurs indywidualny w Vikersund

Więcej o: