Nowy turniej w skokach narciarskich! Jeszcze w tym sezonie

Świetna wiadomość dla fanów skoków narciarskich. Finałowy weekend Pucharu Świata na skoczni w Letalnicy (HS240) będzie jednocześnie mini-turniejem o nazwie "Planica 7" - poinformował portal skijumping.pl

Skoczkowie coraz częściej rywalizują nie tylko w tradycyjnym Pucharze Świata, ale także na innych turniejach, które są jednocześnie rozgrywane. Organizatorzy konkursów w Planicy postanowili uatrakcyjnić rywalizację między zawodnikami.

W tym celu postanowiono stworzyć rywalizację, którą nazwano "Planica 7". Liderem zostanie skoczek z najwyższą notą punktową, którą będzie mógł zdobyć za wyniki z serii kwalifikacyjnej (22 marca) oraz konkursowych - indywidualnych (23 i 25 marca) oraz drużynowych (24 marca). Na zwycięzcę całego turnieju czeka nagroda finansowa. Triumafotor wzbogaci się o 20 tysięcy franków szwajcarskich.

W tym sezonie odbył się już podobny konkurs. Na początku lutego Kamil Stoch wygrał turniej "Willingen five", a w najbliższy weekend rozegrany będzie turniej Raw Air, który odbędzie się na norweskich skoczniach.

Stoch liderem

Stoch nokautuje rywali w klasyfikacji generalnej PŚ i na liście płac. Nad drugim Freitagiem ma 127 punktów przewagi, a do końca sezonu zostało sześć konkursów indywidualnych i trzy drużynowe. W obecnym sezonie Stoch zarobił już 119 800 franków, czyli niemal pół miliona złotych (ok. 431 000).

Żaden inny zawodnik nie może się z nim równać pod tym względem.

Więcej o: