PŚ w Lahti. Kamil Stoch dominator! Kosmiczna przewaga Polaka

Nokaut, kosmiczna przewaga i fenomenalny styl. Kamil Stoch zmiażdżył rywali podczas konkursu indywidualnego na skoczni w Lahti. Polak miał 28,2 pkt. przewagi nad drugim Markusem Eisenbichlerem.

Mistrz olimpijski z dużej skoczni w Pjongczangu znokautował swoich rywali w obu seriach. Zdobył 314.2 pkt, czyli o 28,2 pkt więcej od drugiego Markusa Eisenbichlera. Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft.

W pierwszej serii Stoch skoczył 132 metry. Najdalej ze wszystkich. W drugiej jeszcze poprawił odległość. 134 metry i nokaut rywali. Markus Eisenbichler, który zaatakował w drugiej serii, musiał uznać wyższość reprezentanta Polski.

Słabiej wypadli główni rywale Stocha w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Richard Freitag i Andreas Wellinger - zajęli odpowiednio 15. i 8. miejsce. Reprezentanci Niemiec zajmują drugie i trzecie miejsce w Pucharze Świata.

Dobrą formę w Lahti potwierdził Dawid Kubacki. Polak skoczył 124 metry w pierwszej i 127,5 metra w drugiej serii. Zajął czwarte miejsce. Maciej Kot ukończył rywalizację na 14. pozycji, Piotr Żyła na 16., Stefan Hula na 17., a Jakub Wolny na 26.

Tak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Więcej o: