PŚ w Zakopanem. Prognoza pogody

Prognozy pogody przed weekendowym szaleństwem Pucharu Świata w Zakopanem nie były optymistyczne. Nad Wielką Krokwią miał wiać porywisty wiatr, ale najnowsze prognozy są zdecydowanie lepsze.

Rywalizacja w Zakopanem startuje już w piątek (26.01). O godz. 18 mają rozpocząć się kwalifikacje. Dwie godziny wcześniej organizatorzy zaplanowali oficjalny trening. Wystartuje w nim jedenastu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Bartosz Czyż i Paweł Wąsek.

Jakie są prognozy na piątek?

Prognozy na piątekPrognozy na piątek (yr.no)

Poranek nie wygląda optymistycznie, ale im bliżej oficjalnego treningu i kwalifikacji, sytuacja będzie się poprawiać. O godz.18 wiatr nie powinien przeszkadzać skoczkom. 2 m/s, brak opadów i 0 stopni Celcjusza.

Jaka prognoza na sobotę?

Prognoza na sobotęPrognoza na sobotę (yr.no)

Sytuacja w sobotę będzie jeszcze lepsza. Początek konkursu drużynowego zaplanowano na godz. 16. Seria próbna rozpocznie się o 15. W tym czasie w Zakopanem ma być bezwietrznie.

Jaka prognoza na niedzielę?

Prognoza na niedzielęPrognoza na niedzielę (yr.no)

Najgorsze prognozy są na niedzielę. Pierwsza seria konkursu indywidualnego powinna rozpocząć się o godz. 16. Wiatr ma wtedy wiać z prędkością 4 m/s.

Program zawodów PŚ w Zakopanem:

Piątek, 26.01.2018

16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 27.01.2018

15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 28.01.2018

15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Więcej o: