Niemieckie media zdradzają marzenie Stocha. "Chciałbym, żeby pogratulował mi Klopp"

Kamil Stoch jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w 66. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Polski skoczek w rozmowie z "Bildem" zdradził, że w przypadku zwycięstwa chciałby, aby triumfu pogratulował mu trener Liverpoolu, Jurgen Klopp. - Podziwiam go, jest moim idolem - powiedział 30-latek.

Stoch udanie rozpoczął zmagania w obecnej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Polski skoczek wygrał konkursy w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, dzięki czemu prowadzi w ogólnej klasyfikacji TCS, wyprzedzając m.in. lidera Pucharu Świata i faworyta imprezy, Richarda Freitaga.

Lider reprezentacji Polski bardzo dobrze skakał również w kwalifikacjach i treningach przed trzecim konkursem w Innsbrucku. Znakomitą formę Stocha skomentowały niemieckie media, które jeszcze kilka dni temu twierdziły, że nie ma on szans w walce z Richardem Freitagiem. 

W rozmowie z dziennikiem "Bild" polski skoczek zdradził, że jego marzeniem jest to, aby ewentualnego zwycięstwa w Turnieju pogratulował mu trener Liverpoolu, Jurgen Klopp. - Podziwiam go, jest moim idolem i fantastycznym człowiekiem. Gdyby udało mi się wygrać, to moim marzeniem byłoby otrzymać od niego gratulacje - powiedział Stoch.

30-letni zawodnik jest wielkim fanem The Reds, co podkreśla od dłuższego czasu. Po zdobyciu złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Soczi angielski klub za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył mu nawet gratulacje.

Klasyfikacja TCS po dwóch konkursach:

1. Kamil Stoch 563.1 pkt

2. Richard Freitag 551.3

3. Dawid Kubacki 530.8

4. Junshiro Kobayashi 526.3

5. Anders Fannemel 525.5

...

16. Stefan Hula 492.4

17. Maciej Kot 492.3

24. Piotr Żyła 465.4

46. Jakub Wolny 113.6

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%