Skoki narciarskie. TCS Innsbruck. Kamil Stoch dominuje. Znamy rywali Polaków

Kamil Stoch skoczył 127,5 metra i zajął drugie miejsce w kwalifikacjach w Innsbrucku. Pierwszy był Junshiro Kobayashi, a trzeci RichardFreitag, najgroźniejszy rywal Stocha w walce o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni.

Polski skoczkowie zdominowali kwalifikacje w Innsbrucku. Doskonałą dyspozycję potwierdził Dawid Kubacki, który skoczył 129,5 metra i zajął czwarte miejsce. Pół metra bliżej wylądował Stefan Hula, który uplasował się na ósmym miejscu.

Swoją dominację potwierdził Kamil Stoch. Lider klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni skoczył 127,5 metra i zajął drugie miejsce. Richard Freitag był trzeci. Niemiec skoczył 125 metrów - dwa i pół metra bliżej od Stocha.

Do konkursu awansowali wszyscy reprezentanci Polski. Z dobrej strony pokazał się Tomasz Pilch, który w kwalifikacjach skoczył 119,5 metra i spokojnie awansował do konkursu. W czwartek, jeżeli warunki pozwolą, zadebiutuje w rywalizacji z najlepszymi skoczkami świata.

Tak wyglądają pary polskich zawodników na czwartkowy konkurs:

Kwalifikacje przed trzecim konkursem Turnieju Czterech Skoczni były kilkakrotnie przerywane. W Innsbrucku wiał silny wiatr, a rywalizacji nie ułatwiała mgła oraz rzęsiście padający deszcz.

Polscy skoczkowie utrzymają dobrą dyspozycję na igrzyska olimpijskie? Tajner: "Szczyt formy zaplanowany jest na Pjongczang"

 

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%
Więcej o: