Skoki narciarskie. TCS. Organizatorzy konkursu w Innsbrucku liczą na zwycięstwo Stocha

Kamil Stoch jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Polak wygrał dwa pierwsze konkursy w Niemczech. Teraz czekają go dwa starty w Austrii, gdzie organizatorzy liczą na jego zwycięstwo. - Wtedy możemy liczyć na większy przyjazd polskich kibiców do Bischofshofen - powiedział szef komitetu organizacyjnego cytowany przez portal "sport.onet.pl".

Stoch znakomicie rozpoczął zmagania w obecnej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Polski skoczek wygrał konkursy w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, dzięki czemu prowadzi w ogólnej klasyfikacji TCS, wyprzedzając m.in. lidera Pucharu Świata i faworyta imprezy, Richarda Freitaga.

Zwycięstwo Polaka w Innsbrucku znacznie przybliży go do końcowego triumfu. Na udany konkurs w wykonaniu lidera reprezentacji Polski mocno liczą organizatorzy finałowych zmagań w Bischofshofen - Wtedy zjedzie się wielu Polaków, którzy są wielkimi fanami skoków narciarskich i zapełnią obiekt po brzegi. Tak było też w zeszłym roku - powiedział szef komitetu organizacyjnego, Hannes Pichler, cytowany przez portal "sport.onet.pl".

W czołówce całego Turnieju Czterech Skoczni znajduje się również drugi Polak - Dawid Kubacki, który zajmuje trzecie miejsce z przewagą 4,5 pkt nad czwartym Junshiro Kobayashim.

Klasyfikacja TCS po dwóch konkursach:

1. Kamil Stoch 563.1 pkt

2. Richard Freitag 551.3

3. Dawid Kubacki 530.8

4. Junshiro Kobayashi 526.3

5. Anders Fannemel 525.5

...

16. Stefan Hula 492.4

17. Maciej Kot 492.3

24. Piotr Żyła 465.4

46. Jakub Wolny 113.6

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%
Więcej o: