Skoki narciarskie. TCS. Trener reprezentacji Niemiec: Trudno będzie odrobić stratę do Stocha

66. edycja Turnieju Czterech Skoczni, jak na razie przebiega idealnie dla Kamila Stocha. Polak wygrał dwa konkursy i ma już 11,8 pkt przewagi nad drugim Richardem Freitagiem. - Trudno będzie to odrobić - mówi trener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster.

Stoch znakomicie rozpoczął zmagania w obecnej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Polski skoczek wygrał konkursy w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, dzięki czemu prowadzi w ogólnej klasyfikacji TCS, wyprzedzając m.in. lidera Pucharu Świata i faworyta imprezy, Richarrda Freitaga.

Do Stocha mającego w tej chwili 563,1 pkt Freitag traci niemal 12 pkt. - Richard to sportowiec, który lubi wyzwania, lubi być wrzucany na głęboką wodę i nie spocznie dopóki będzie szansa na zwycięstwo. Jednak trzeba przyznać, że tę różnicę trudno będzie odrobić, choć postaramy się zaatakować i wywrzeć presję na Stochu - powiedział przed trzecim konkursem w Innsbrucku trener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster.

Bardzo dobrą postawę Stocha skomentował również sam Freitag, który aktualnie jest jego największym rywalem w walce o zwycięstwo w TCS. - Jak będzie skakał tak, jak w Ga-Pa, to trudno będzie go pokonać. Nie mogę popełnić choćby najmniejszego błędu.

Na półmetku rywalizacji w pierwszej trójce znajduje się również Dawid Kubacki, który ma 4,5 pkt przewagi nad czwartym Junshiro Kobayashim.

Klasyfikacja TCS po dwóch konkursach:


1. Kamil Stoch 563.1 pkt

2. Richard Freitag 551.3

3. Dawid Kubacki 530.8

4. Junshiro Kobayashi 526.3

5. Anders Fannemel 525.5

...

16. Stefan Hula 492.4

17. Maciej Kot 492.3

24. Piotr Żyła 465.4

46. Jakub Wolny 113.6