Kamil Stoch zapytany o wyczyn Hannawalda. "Nie mówmy tak"

Nie mówmy tak. Wy sobie mówcie, ale już poza mną - tak Kamil Stoch, zwycięzca dwóch pierwszych konkursów Turnieju Czterech Skoczni, zareagował na nawiązanie przez dziennikarza TVP do wyczynu Svena Hannawalda.

Polak w pięknym stylu wygrał zawody w Oberstdorfie, w poniedziałek rewelacyjnie spisał się w Garmisch-Partenkirchen, gdzie w obu seriach nie miał sobie równych. Stoch jako pierwszy polski skoczek wygrał noworoczny konkurs. Jest też liderem Turnieju Czterech Skoczni.

- Miło tu wygrać ,ale cieszę się, że pomimo wszystkich trudności, udało mi się na tyle dobrze skoncentrować i znaleźć drogę do dobrych skoków. W takich wypadkach to nie mięśnie są problemem, a głowa. Na szczęście była na karku - opowiadał w TVP o zwycięstwie i oczekiwaniu na drugi skok.

Gdy dziennikarz chciał go podpytać o wyczyn Svena Hannawalda, który jako jedyny wygrał TCS zwyciężając we wszystkich czterech konkursach, Stoch szybko mu przerwał. - Nie mówmy tak. Wy sobie mówcie, ale już poza mną.

W klasyfikacji generalnej TCS Stoch prowadzi z notą 563.1. Ma 11.8 pkt przewagi nad drugim Freitagiem i 32.3 pkt nad trzecim Kubackim. Stefan Hula jest 16., Maciej Kot 17., Piotr Żyła 24., a Jakub Wolny 46.

Kolejny konkurs TCS 4 stycznia w Innsburcku. Dzień wcześniej kwalifikacje.

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.