Kamil Stoch dumny z kolegów po konkursie w Oberstdorfie

- Najbardziej cieszy mnie trzecie miejsce Dawida i piąte Stefana. Normalnie szał - skomentował wyniki pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni jego zwycięzca, Kamil Stoch.

Piękny skok w drugiej serii zapewnił Kamilowi Stochowi zwycięstwo w konkursie w Oberstdorfie, pierwszej odsłonie Turnieju Czterech Skoczni. Na podium stanął jeszcze Dawid Kubacki, a Polaków rozdzielił Stefan Freitag.

Stoch wygrał o 4,2 punktu z Niemcem Freitagiem, który w drugiej serii skoczył o 10 metrów krócej od Polaka.

Dla naszych skoczków konkurs w Oberstdorfie zaczął się rewelacyjnie, bo aż trzech zawodników znalazło się w czołowej piątce. Trzecie miejsce zajął Kubacki. Dla niego to pierwsze podium w karierze w konkursie Pucharu Świata. Świetnie turniej zaczął się też dla Stefana Huli. Aktualny mistrz Polski zajął piąte miejsce, najwyższe w karierze w PŚ. Tuż po konkursie wywiadu udzielił Kamil Stoch.

- Miałem dość trudny dzień, po średnich kwalifikacjach wiedziałem, że czeka mnie ciężkie zadanie. Do tego warunki pogodowe były trudne. W tej sytuacji pozostało mi skupić się na swoim zadaniu - powiedział w rozmowie z TVP Sport Kamil Stoch.

- Pierwszy skok był bardzo dobry, drugi zresztą też - skomentował lakonicznie swoje skoki Stoch. - Najbardziej cieszy mnie trzecie miejsce Dawida i piąte Stefana. Normalnie szał! - ocenił wyniki polskich skoczków dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w Soczi.

W niedzielę od godz. 14 kwalifikacje do noworocznego konkursu Garmisch-Partenkirchen.

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%
Więcej o: