Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch wygrał w Oberstdorfie

Piękny skok w drugiej serii zapewnił Kamilowi Stochowi zwycięstwo w konkursie w Oberstdorfie, pierwszej odsłonie Turnieju Czterech Skoczni. Na podium stanął jeszcze Dawid Kubacki, a Polaków rozdzielił Richard Freitag.

137 metrów w drugiej serii - to był  dla rywali Kamila Stocha nokaut. Tak daleko nie byli w stanie skoczyć ani prowadzący po pierwszej serii Stefan Kraft (tylko 119 metrów w drugiej), ani Richard Freitag, ani Dawid Kubacki.

Stoch wygrał o 4,2 punktu z Niemcem Freitagiem, który w drugiej serii skoczył o 10 metrów krócej od Polaka.

Dla naszych skoczków konkurs w Oberstdorfie zaczął się rewelacyjnie, bo aż trzech zawodników znalazło się w czołowej piące. Trzecie miejsce zajął Kubacki. Dla niego to pierwsze podium w karierze w konkursie Pucharu Świata. Świetnie turniej zaczął się też dla Stefana Huli. Aktualny mistrz Polski zajął piąte miejsce, najwyższe w karierze w PŚ.

Maciej Kot po pierwszej serii był 19., a skakanie w Oberstdorfie zakończył na 15. pozycji. Druga seria nie wyszła Piotrowi Żyle, który spadł z dziewiątego miejsca na 25.

W niedzielę od godz. 14 kwalifikacje do noworocznego konkursu Garmisch-Partenkirchen.