Skoki narciarskie. TCS. Kamil Stoch bez szans według niemieckich mediów. "Słaba konkurencja"

30 grudnia w Oberstdorfie rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni. Zdaniem niemieckich mediów faworytem do zwycięstwa będzie Richard Freitag. Kamil Stoch został zaliczony do grupy "słabej konkurencji" Niemca.

W obecnym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich reprezentanci Niemiec prezentują się znakomicie. Richard Freitag w siedmiu konkursach aż trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a dwa razy był drugi. Na podium dwukrotnie mogliśmy zobaczyć również Andreasa Wellingera (jedno zwycięstwo i jedno drugie miejsce). W klasyfikacji generalnej Freitag jest liderem, a tuż za nim plasuje się Wellinger.

Tak dobra dyspozycja dwóch czołowych niemieckich skoczków stawia ich w roli zdecydowanych faworytów zbliżającego się Turnieju Czterech Skoczni, co podkreśla "Bild". Według dziennika szanse Niemców "nigdy nie wyglądały tak dobrze, jak teraz". A inni skoczkowie to tylko "słaba konkurencja". Zdaniem dziennikarzy gazety Freitagowi i Wellingerowi nie zagrożą nawet Kamil Stoch i Daniel Andre Tande, którzy "nie są w najwyższej formie".

Pewność siebie mediów podzielają również zawodnicy i sztab szkoleniowy. - Atmosfera w naszym zespole jest wspaniała - mówi Freitag. - Wolę zajmować drugie miejsce za Richardem, niż za Austriakiem - dodaje Wellinger.

- Mamy dobrą sytuację i zamierzamy z niej skorzystać - kończy trener Werner Schuster.

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%