PŚ w Titisee-Neustadt. Freitag wygrał jednoseryjny konkurs! Upadek Kota

Richard Freitag wygrał jednoseryjny konkurs w Titisee-Neustadt. Lider Pucharu Świata wylądował na 145. metrze i nie dał szans rywalom. Kamil Stoch, najlepszy z Polaków, zakończył rywalizację na szóstym miejscu. Maciej Kot zaliczył upadek.

Rywalizacja w Titisee-Neustadt miała rozpocząć się o godz. 15.30, ale warunki atmosferyczne umożliwiły rozegranie zawodów dopiero o godz. 17. Organizatorzy zdecydowali się na jedną serię, którą w pięknym stylu wygrał Richard Freitag.

Tak prezentuje się klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów:

Lider Pucharu Świata wylądował na 145. metrze i zepchnął z pierwszego miejsca Andreasa Wellingera. 22-latek zakończył zawody na drugim miejscu, a podium uzupełnił Daniel Andre Tande.

Kamil Stoch udowodnił, że na skoczni w Titisee-Neustadt czuje się doskonale. Skoczył 130,5 metra. Był na trzecim miejscu, ale rywalizację zakończył na szóstym miejscu. Wielki pech dopadł Macieja Kota. Polak przewrócił się po lądowaniu, a cała sytuacja wyglądała tak, jakby upadek spowodowała jakaś nierówność na zeskoku.

Dawid Kubacki był jedenasty (127.5 metra), Stefan Hula trzynasty (124 metry), Piotr Żyła dziewiętnasty (128 metrów), a Jakub Wolny trzydziesty (109,5 metra). Maciej Kot (118.5 metra) zakończył rywalizację na trzydziestym drugim miejscu.

Piotr Żyła w "Wilkowicz Sam na Sam": Skoki to jest uzależnienie. Jeśli nie przestajesz o nich myśleć, to ci zaszkodzi. Ja miałem z tym uzależnieniem problem.

Więcej o: