Stefan Horngacher zadowolony po pierwszym konkursie. Było znacznie lepiej niż rok temu

Polscy skoczkowie rozpoczęli Puchar Świata od zajęcia drugiego miejsca. Po konkursie bardzo zadowolony był Stefan Horngacher, który przyznał, że tak mogłoby być już zawsze.

Stefan Horngacher został zapytany przez dziennikarzy, jak oceni start Polaków w nowym sezonie. Szkoleniowiec powiedział, że cieszy się z dyspozycji biało-czerwonych. 

- To był bardzo dobry początek. Skoki były znacznie lepsze niż w zeszłym roku w Kuusamo, w którym mieliśmy zawody indywidualne. Tam pojawiło się dużo więcej błędów a skoczkowie nie skakali tak, jak byśmy tego chcieli. Teraz było okej - analizował Horngacher.

- To był bardzo emocjonujący konkurs, było dużo dobrych skoków w innych reprezentacjach. Nie chcę podejmować się indywidualnych ocen. Na pewno dobrze skakał Kamil, ale w pierwszej serii miał problem na rozbiegu.

Austriak pytany o to, czy jest zadowolony po zawodach odpowiedział. - Jestem usatysfakcjonowany tym, co zobaczyłem. Takie wyniki możemy osiągać zawsze.

Dla Polaków było to siódme podium z rzędu w konkursie drużynowym. Polacy nie wypadli z TOP 3 od zeszłorocznych zmagań w Klingenthal.