LGP w Hakubie. Sukces Klemensa Murańki. Polak na podium konkursu

Klemens Murańka zajął trzecie miejsce w konkursie Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Hakubie. Triumfował Japończyk Junshiro Kobayashi, a drugi był Kenneth Gangnes.

W pierwszym konkursie w Hakubie zabrakło wszystkich skoczków czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej LGP. Mimo wszystko zawodnicy, którzy wystartowali w zmaganiach na olimpijskiej skoczni w Japonii, stworzyli całkiem ciekawe widowisko.

Jeszcze w serii próbnej najlepiej prezentował się zawodnik gospodarzy Junshiro Kobayashi. 26-latek skoczył również najdalej w pierwszej serii konkursu, w której oddał skok na odległość 130 m, dzięki czemu prowadził z przewagą niemal 8 punktów nad drugim Anze Laniskiem.

Do drugiej serii awansowali wszyscy reprezentanci Polski. Klemens Murańka po skoku na 122,5 m zajmował 9.lokatę, w drugiej dziesiątce znalazł się Jan Ziobro, a w trzeciej Aleksander Zniszczoł i Krzysztof Miętus. Miętus co prawda po swoim skoku zajmował 31. miejsce, ale dyskwalifikacja Mackenzie Boyd-Clowesa za nieprzepisowy kombinezon sprawiła, że Polak wskoczył do grona zawodników, którzy pomyślnie przeszli pierwszą serię.

W drugiej próbie świetnie spisał się Klemens Murańka, który uzyskał 127,5 m. Z ośmiu zawodników oddających skok po reprezentancie Polski, tylko dwóch zdołało go wyprzedzić. Byli to Kenneth Gangnes, który skoczył na odległość 128,5 m, a także Junshiro Kobayashi, który w drugiej serii skoczył mniej od Polaka i Norwega (125,5 m), ale pierwsza próba pozwoliła mu obronić najwyższą lokatę.

Wyniki pierwszego konkursu indywidualnego w Hakubie:

1. Junshiro Kobayashi - Japonia 
2. Kenneth Gangnes - Norwegia 
3. Klemens Murańka - Polska 
4. Anze Semenic - Słowenia 
5. Anze Lanisek - Słowenia 
6. Simon Ammann - Szwajcaria 
7. Jewgienij Klimow - Rosja 
8. Taku Takeuchi - Japonia 
9. Tilen Bartol - Japonia 
10. Rok Justin - Czechy 

---------------------------------------------
16. Jan Ziobro - Polska 
28. Aleksander Zniszczoł - Polska 
30. Krzysztof Miętus - Polska 

Paweł Fajdek zdobył złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. "Z dziewiętnastu startowało nad szesnastu, to mały absurd"

Więcej o: