LGP w Hinterzarten. Kubacki wygrał! Kapitalny występ Polaków!

Dawid Kubacki wygrał konkurs z cyklu Letniego Grand Prix w niemieckim Hinterzarten. To drugie zwycięstwo z rzędu, bo dwa tygodnie temu Polak wygrał na skoczni w Wiśle. Na podium znalazł się także Piotr Żyła, który zajął trzecie miejsce. W czołowej dziesiątce zobaczyliśmy aż sześciu polskich skoczków.

Dawid Kubacki popisuje się znakomitą formą w czasie letnich przygotowań. Polski skoczek znów zdeklasował rywali skokami na 105 oraz 104,5 metra. Kubacki wyprzedził drugiego Stephana Leyhe (102 m, 103,5 m) o 11,9 pkt. Podium uzupełnił Piotr Żyła (102,5 m, 103,5m), który skakał znacznie lepiej niż dwa tygodnie temu w Wiśle.

Tuż za podium znalazł się Maciej Kot (102 m, 101,5 m), który zajął czwarte miejsce. Polak mógł być wyżej, ale niestety w drugiej próbie zabrakło mu odległości i Polska straciła szanse na całe podium. Bardzo porządną dyspozycję z Wisły potwierdził także Stefan Hula, który tym razem zajął siódme miejsce.

Dosyć niespodziewanym wynikiem popisał się za to Jakub Wolny. Mistrz świata juniorów z Val di Fiemme wreszcie zasygnalizował drzemiący w sobie potencjał i znalazł się w czołowej dziesiątce. Wolny zajął dziewiąte miejsce.

Pierwszą dziesiątkę zawodów zamknął Kamil Stoch. Nasz najlepszy skoczek spokojnie wchodzi w sezon i w niemieckim Hinterzarten zaprezentował bardzo przyzwoite skoki. Skoczek bardzo chciał dobrze wypaść w drugich indywidualnych zawodach, żeby udowodnić sobie, że katastrofa, która zdarzyła się w Wiśle, była jedynie wypadkiem przy pracy i wszystko idzie w dobrym kierunku.

Najlepszy konkurs rozgrywany poza Polską

Zawody w Hinterzarten były dopiero trzecim konkursem rozgrywanym w ramach Letniego Grand Prix. Trzeba zauważyć, że sobotni konkurs był najlepszym w historii w wykonaniu Polaków, jeśli weźmiemy pod uwagę rywalizacje poza naszymi granicami. Sześciu polskich skoczków zdobyło 306 punktów, co oznacza, że biało-czerwoni pobili rekord z zeszłorocznego konkursu w Einsiedlen, w którym podopieczni Stefana Horngachera zdobyli 281 punktów. Do rekordu z Wisły zabrakło dokładnie 8 punktów. W 2010 roku siedmiu biało-czerwonych zgromadziło 314 punktów.
W klasyfikacji generalnej LGP prowadzi Dawid Kubacki, który ma 200 punktów. Drugie miejsce zajmuje Maciej Kot - 130 punktów. Trzeci jest Karl Geiger. Niemiec zdobył dotąd 109 punktów. Kolejne zawody Letniego Grand Prix zostaną rozegrane 12 sierpnia we francuskim Courchevel.