Klemens Murańka sięga po dublet w Letnim Pucharze Kontynentalnym

Od dwóch zwycięstw polscy skoczkowie narciarscy rozpoczęli letni sezon w skokach narciarskich. W słoweńskim Kranju dwukrotnie wygrywał Klemens Murańka. Polak został liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego.

W piątkowy wieczór Klemens Murańka okazał najlepszy i wygrał zawody otwierające letni cykl Pucharu Kontynentalnego. Polski zawodnik skokami na 108 i 112 metr zapewnił sobie zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Miran Zupancic (103 i 111,5m), a trzeci był Bor Pavlovic (106 i 111m).

W sobotę było jeszcze lepiej, bo Murańka (po dwóch skokach na 108,5 metra) wygrał z przewagą aż 11 punktów nad drugim Rokiem Justinem. Trzecie miejsce zajął Amerykanin Kevin Bickner. 

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Klemens Murańka (200 pkt.), drugi jest Rok Justin (125 pkt.), a trzeci Miran Zupancić (112 pkt.).

W poniedziałek Stefan Horngacher ma ogłosić dwunastego zawodnika, który dołączy do kadry na LGP w Wiśle. Klemens Murańka ma już pewne miejsce w drużynie Austriaka. Niestety, młodzi zawodnicy, na których liczył Horngacher, czyli Bartosz Czyż i Przemysław Kantyka, zaprezentowali się bardzo przeciętnie. Może to oznaczać, że dwunastym zawodnikiem na Wisłę będzie Andrzej Stękała lub Bartłomiej Kłusek.

Więcej o: