PŚ w skokach. Będzie dodatkowy konkurs w Raw Air!

Organizatorzy Raw Air potwierdzili zaskakującą zapowiedź: zamierzają rozegrać dodatkowe zawody w zastępstwie odwołanego konkursu w Lillehammer. Konkurs odbędzie się w piątek w Vikersund i będzie miał tylko jedną serię

Follow @MajchrzakP

W środę o godzinie 6.30 cała karawana Raw Air złożona z sześciu autokarów i kilkunastu innych pojazdów wyruszyła do kolejnego miasta. Lillehammer i Trondheim dzieli 350 kilometrów, dlatego czas przyjazdu do bazy hotelowej szacowano na godzinę jedenastą. Cztery godziny później wszyscy zawodnicy pojawili się na starcie pierwszych serii treningowych, a o 17.30 rozpoczął się prolog. Zgodnie z przewidywaniami, plany pokrzyżował jednak wiatr, w związku czym odbyła się tylko jedna seria treningowa.

Będzie dodatkowy konkurs!

Organizatorzy we wtorkowy wieczór poinformowali, że są czynione starania, aby rozegrać dodatkowy konkurs. Norwegowie za wszelką cenę chcieli utrzymać ideę turnieju Raw Air, w której o zwycięstwie decyduje 16 skoków w sześciu konkursach. Ze względu na szczelne wypełnienie grafiku aż do 19 marca, dopatrywano się tylko cienia szans, że Norwegom uda się zorganizować dodatkowe zawody w Vikersund. Na południu kraju skoczkowie spędzają trzy dni. Zawodników czeka katorżniczy wysiłek. Po zawodach w Trondheim, cała stawka musi pokonać ponad 500 kilometrów do Vikersund. Na piątkowe popołudnie zaplanowano treningi, a o godzinie 16.30 miał odbyć się ostatni prolog w turnieju. W sobotę zostanie rozegrany konkurs drużynowy, a w niedzielę odbędą się indywidualne zawody, które zakończą Raw Air.

Wedle nowej koncepcji, piątkowe kwalifikacje zostaną zastąpione jednorundowymi zawodami w Vikersund. Pierwotnie zaplanowane na piątek kwalifikacje odbędą się w sobotę w miejsce oficjalnego treningu. Potem rozegrany zostanie konkurs drużynowy. W niedzielę czeka nas seria próbna i wieńczące turniej dwie serie konkursu indywidualnego.

Zobacz wideo
Więcej o: