MŚ w Lahti. Jest decyzja w sprawie startu Gregora Schlierenzauera

Gregor Schlierenzauer wystartuje na zbliżających się mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w fińskim Lahti!

Jego występ stał pod ogromnym znakiem zapytania po upadku w kwalifikacjach przed konkursem PŚ w lotach w Oberstdorfie. Z początku leżał nieruchomo na zeskoku, z którego został zabrany na noszach. Okazało się, że Austriak uszkodził więzadło boczne w nodze, miał krwiaka na udzie oraz stłuczoną klatkę piersiową.

W kadrze Austrii znaleźli się również Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Andreas Kofler oraz Markus Schiffner. W konkursach na normalnej oraz dużej skoczni udział będzie mogło wziąć czterech Austriaków. Pięciu skoczków mogą wystawić jedynie Norwegowie (na normalnej skoczni) oraz Niemcy (na dużej). To zasługa złotych medali Rune Velty oraz Severina Freunda sprzed dwóch lat. Żaden z tych skoczków nie wystartuje w Lahti. Velta skończył karierę, a sezon Freunda skończył się po zerwaniu więzadeł krzyżowych.

Schlierenzauer to sześciokrotny złoty medalista mistrzostw świata i czterokrotny mistrz świata w lotach. Jest również rekordzistą pod względem wygranej liczby konkursów PŚ - triumfował w nich aż 53 razy.

MŚ w Lahti. Terminarz i program. Kiedy skoki? Kiedy biegi? CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Zobacz wideo
Więcej o: