Kamil Stoch dopiero 18. w Sapporo. Co się stało w drugiej serii?

Kamil Stoch zajął dopiero 18. miejsce w pierwszym konkursie Pucharu Świata w Sapporo. Polak utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Stoch problemy miał już w pierwszej serii. Jury wstrzymało jego start z powodu zbyt silnego wiatru. Polak wchodził i schodził z belki. Gdy już sędziowie pozwolili mu ruszyć, warunki na skoczni się uspokoiły. Wiatr przestał wiać, Stoch skoczył 129 metrów co dało mu dopiero 10. miejsce po pierwszej serii. Lider Pucharu Świata był zdenerwowany, ruszył z powrotem na górę.

W drugiej serii znów Stochowi się nie powiodło. Polak znów miał problemy z wiatrem. Tym razem w dolnej części zeskoku. Widać jak walczy o to, by utrzymać się w powietrzu, jak skraca skok, by bezpiecznie wylądować. Skończyło się na 122 metrach i dopiero 18. miejscu.

Prowadzenie Stocha w klasyfikacji generalnej PŚ było niezagrożone, ale jego przewaga nad rywalami się zmniejszyła. Drugi Daniel Andre Tande doszedł Polaka na 91 punktów, a trzeci Stefan Kraft na 100 pkt. Norweg zajął 7. miejsce, natomiast Austriak stanął na najniższym stopniu podium.

Zobacz wideo

Pierwszy triumf Kota

Maciej Kot wygrał konkurs PŚ w Sapporo ex aequo z Peterem Prevcem! Obaj skoczkowie uzyskali łączną notę 260,2 pkt. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Awans Kota w PŚ

Dzięki zwycięstwu Maciej Kot awansował na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Nieco gorszy humor może mieć Kamil Stoch - jego przewaga nad głównymi rywalami zmalała. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o: