Robert Lewandowski o skokach narciarskich: To jest szaleństwo

Kapitan reprezentacji Polski w niedzielę odwiedził mamucią skocznię w Oberstdorfie i osobiście dopingował Kamila Stocha i spółkę podczas konkursu. - To jest szaleństwo - tak skomentował skoki Robert Lewandowski.

Obecność Roberta Lewandowskiego w Oberstdorfie wywołała spore zamieszanie wśród kibiców, skoczków, a nawet operatorów telewizyjnych, którzy bardzo często pokazywali napastnika Bayernu zwiedzającego skocznię i rozmawiającego z zawodnikami. Polak był pod ogromnym wrażeniem dyscypliny. Jak przyznał na żywo oglądał ją po raz pierwszy.- To jest szaleństwo - cytuje Lewandowskiego niemiecki portal "tz.de". - Skoki są u nas bardzo popularną dyscypliną - dodał.

- Jestem pierwszy raz na skokach narciarskich i przyznam szczerze, że zrobiło to wszystko na mnie ogromne wrażenie. Udało mi się zobaczyć to też z góry i ta wysokość jest naprawdę imponująca - komentował konkurs polski napastnik w rozmowie ze skijumping.pl.

- Szkoda, że nie odbyła się druga seria, bo liczyłem na poprawę miejsc. Szacunek dla chłopaków za to, że to robią - powiedział.

Skrócony konkurs w Oberstdorfie

Maciej Kot zajął szóste, Piotr Żyła ósme, a Kamil Stoch dziewiąte miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Druga seria została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft. Czytaj więcej na ten temat.

Zobacz wideo

Robert Lewandowski na skoczni! [MEMY]

Więcej o: